Kuchenki indukcyjne w odróżnieniu od samych płyt indukcyjnych to wolnostojące urządzenia, które doskonale nadają się do kuchni w których niemożliwe jest zastosowanie sprzętu do zabudowy. Kuchenka indukcyjna ma poza tym tę zaletę, że w razie zmiany mebli kuchennych niezwykle łatwo dopasować ją do nowej kuchni.

Inną zaletą kuchenek indukcyjnych wolnostojących niewątpliwie jest ich cena. Koszt takiej kuchni może być nawet o kilkaset złotych niższy niż płyty indukcyjnej i piekarnika elektrycznego kupionych osobno.

Kuchenki indukcyjne- na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że kuchenka z płytą indukcyjną to w zasadzie dwa urządzenia w jednym: płyta indukcyjna oraz piekarnik elektryczny.

Warto zatem przemyśleć, jakich funkcji oczekujemy od płyty indukcyjnej, a jakich od samego piekarnika. Następnie spośród urządzeń posiadających pożądane funkcje wystarczy wybrać to, które podoba nam się najbardziej (lub jest po prostu najtańsze).

Warto też posłuchać opinii innych użytkowników (kilka opinii o kuchenkach indukcyjnych znajdziecie poniżej).

Funkcje płyty indukcyjnej na które warto zwrócić uwagę

Płyta indukcyjna w kuchence wolnostojącej nie będzie najczęściej posiadała ogromnej ilości funkcji, jakich możemy się spodziewać po płytach do zabudowy. Jednak warto, by płyta posiadała chociaż:

  • Funkcję Booster (co najmniej na dwóch polach indukcyjnych, a najlepiej na wszystkich czterech)
  • Dobrej jakości szkło ceramiczne (najlepiej SCHOTT CERAN?) które zapewni długoletnie użytkowanie płyty

Funkcje piekarnika na które warto zwrócić uwagę

O ile funkcje płyty grzejnej w kuchenkach indukcyjnych będą z reguły ograniczone, o tyle piekarnik w tym urządzeniu powinien być naprawdę dobry. Konstrukcja kuchenek wolnostojących umożliwia zamontowanie w nich naprawdę dobrych piekarników o bogatych funkcjach.

W piekarnikach kuchenek indukcyjnych powinniśmy szukać następujących funkcji:

  • Ciche prowadnice
  • Szybkie nagrzewanie
  • Funkcję rozmrażania
  • Chowane pokrętła lub sterowanie sensorowe
  • Chłodna szyba (potrójna szyba lub dodatkowa wentylacja szyby piekarnika)

Dziś postaramy się Wam przedstawić warte uwagi kuchenki indukcyjne dostępne na naszym rynku.

Kuchenki indukcyjne warte uwagi