Białe płyty indukcyjne to szpan, szok i szał. Każdy znajomy, który pojawi się w kuchni będzie musiał przełknąć ślinę i opanować napad zazdrości. Jednak czy każda biała kuchnia indukcyjna jest taka sama. I najważniejsze- czym różni się od tradycyjnej- czarnej? 

W tym artykule rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości dotyczące białych płyt indukcyjnych. Chcecie poznać naszą opinię? Przeczytajcie.

Biała płyta indukcyjna jest ładniejsza- fakt

biała płyta indukcyjna z wyciągiemNiewątpliwie białe płyty indukcyjne wyróżniają się na tle swoich czarnych odpowiedników. Gdy oglądamy je w sklepie, zawsze na dłużej skupiają naszą uwagę. Głównie dlatego, że to wciąż urządzenie nietypowe w Polskich domach.

Białe płyty indukcyjne z całą pewnością równie dobrze pasują zarówno do nowoczesnych mebli kuchennych, jak i tych bardziej tradycyjnych. Pasują do blatów z chromowanym brzegiem oraz tych z litego drewna.

Ale prawda jest taka, że czarne płyty pasują do nich tak samo…

Możecie mówić, że to po prostu kwestia gustu i osobistych preferencji, ale moim zdaniem biała płyta indukcyjna jest po prostu ładniejsza i bardziej atrakcyjna wizualnie. Chyba,że zapaćkaliśmy ją sosem pomidorowym i tłuszczem z wytopionej właśnie słoniny.

Biała płyta indukcyjna- czyszczenie i pieszczenie

Nareszcie masz ją w domu. Jest lśniąca, pachnąca fabryką i na dodatek masz masę kartonu do spalenia w kominku. Jednak nie myślisz o niczym innym jak o czyszczeniu swojej bialutkiej płyty po pierwszym gotowaniu.

Na szczęście biała płyta nie wymaga do czyszczenia nic więcej, jak środków których używasz na co dzień. Może to być specjalne mleczko do płyt kuchennych lub środek w sprayu. Cokolwiek, co nie zarysuje ceramicznej powłoki twojej płyty.

Jeśli do tej pory korzystałaś/eś z kuchni ceramicznej lub czarnej indukcyjnej- będziesz wiedzieć jak z nią postępować.

Białe kuchnie indukcyjne dostępne w Polsce

Praktycznie każdy z producentów na naszym rynku ma w ofercie przynajmniej jedną płytę z białym blatem. Jeśli zsumujemy ofertę wszystkich producentów, okazuje się, że białych płyt indukcyjnych w sprzedaży jest całkiem sporo. Oto co oferują poszczególni producenci:

Białe płyty indukcyjne Amica

Amica ma obecnie w ofercie dwie płyty w kolorze białym. Obie są bardzo bogate w funkcje i praktycznie posiadają wszystkie możliwe udogodnienia spotykane w czarnych płytach firmy Amica. Są to płyty:

 1. Amica PI6109LW– płyta Plug&Play ze zwykłą wtyczką do gniazdka 230V- w bardzo rozsądnej cenie (zobacz cenę)
 2. Amica PI6112WFT– płyta z możliwością podłączenia zarówno do instalacji 3-fazowej, jak i 1-fazowej (zobacz cenę)

Biała płyta indukcyjna Beko

Beko oferuje na polskim rynku tylko jedną płytę indukcyjną w kolorze białym. Jest to jednak urządzenie z szeregiem przydatnych funkcji. Płyta posiada sterowanie dotykowe- slider, timer i booster w każdym polu. Pamięć Stop & Go oraz Blokadę na czas czyszczenia.

 1. Beko HII 64500TW (zobacz cenę)

Białe płyty indukcyjne Whirlpool

Oferta Whirlpoola zadziwia. Ta popularna marka oferuje w Polsce bowiem tak naprawdę tylko jedną płytę w kolorze białym oraz jedną w kolorze srebrnym. Dodatkowo, płyta w kolorze białym rzadko jest dostępna w sklepach.

 1. Whirlpool ACM 355/BA/WH– biała, 8kW płyta z funkcją Booster i wskaźnikiem ciepła resztkowego (zobacz cenę)
 2. Whirlpool ACM 808 BA/S– srebrna płyta do instalacji 400V z funkcją Booster na wszystkich 4 polach (zobacz cenę)

Białe płyty indukcyjne Gorenje

Gorenje ma najpiękniejsze białe płyty indukcyjne na rynku. Kropka. Urządzenia tej marki są po prostu doskonale zaprojektowane i wyglądają świetnie w każdej kuchni. Gorenje w chwili obecnej sprzedaje na naszym rynku 4 białe płyty. 3 białe płyty 60cm i jedną dwupolową.

 1. Gorenje IT 310 KR– 30-cm piękna, biała płyta której design zaprojektował Karim Rashid. Płyta ma niecałe 3,7kW i podłączenie do instalacji 230V (zobacz cenę).
 2. Gorenje IT612SY2W– biała, nowoczesna płyta z funkcją AllBoost (Booster jednocześnie na 4 polach) (zobacz cenę)
 3. Gorenje IT 650RAW– piękna płyta pod instalację 230V z wieloma funkcjami i ciekawą stylistyką (zobacz cenę)
 4. Gorenje IT 65 KR– flagowa, biała 60-tka firmy Gorenje. Płyta o mocy 7100W z pięknym wzorem, który rzuca się w oczy. Płyta ma zabezpieczenie przed dziećmi orazwskaźnik ciepła resztkowego (zobacz cenę)

Białe płyty indukcyjne Electrolux

Electrolux, mimo iż produkuje w Polsce, ma w ofercie praktycznie tylko jedną płytę w kolorze białym. Jest to płyta przeznaczona do instalacji 220-240V:

 1. Electrolux EHI 6540 FOW (lub FWP)- płyta wyposażona w komplet funkcji od Electroluxa, prosty design (zobacz cenę)

Białe płyty indukcyjne Bosch

Bosch to marka chętnie wybierana przez Polaków (zawsze zastanawiam się co jest tego przyczyną). Firma oferuje na naszym rynku aż jedną płytę w kolorze białym.

 1. Bosch PIB672F17E– płyta 60cm z jednym poszerzonym polem indukcyjnym (np. dla brytfanek) oraz 17-stopniową regulacją mocy (zobacz cenę)