Ranking płyt indukcyjnych

ranking porównanie kuchni indukcyjnychRanking płyt indukcyjnych to moje subiektywne porównanie najlepszych kuchenek indukcyjnych które uaktualniam w miarę pojawiania się nowych propozycji na rynku.

Indukcje w rankingu porównałem pod kątem posiadanych funkcji, jakości wykonania oraz ewentualnych dodatkowych korzyści dla kupującego (jak dłuższa gwarancja, nietypowe funkcje czy atrakcyjna cena).

Ranking uwzględnia też aktualną cenę płyt indukcyjnych w najpopularniejszych sieciach handlowych.

Jakie płyty ująłem w rankingu?

Według prawa, wszystkie płyty indukcyjne posiadają 24 miesiące gwarancji, a ich wymiary są ustandaryzowane. Każda z płyt w poniższym rankingu to tzw. „sześćdziesiątka”, pochodząca z polskiej dystrybucji, posiadająca pełną gwarancję producenta lub dystrybutora.

Ranking przygotowałem według swojej najlepszej wiedzy zdobytej przy prowadzeniu tej witryny (od 2008 roku), a płyty ujęte w rankingu prowadzimy w ciągłej sprzedaży w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym.

Poniższy ranking dotyczy płyt indukcyjnych w cenach do 2000zł.

 Model płytyMoc (W)Najważniejsze funkcjeRegulacja mocyCena (PLN)

Płyta indukcyjna AMICA PIM6541SU
7400Wfunkcja Bridge na całej prawej stronie płyty, Booster na wszystkich polach, timery, System PRO BABY, wskaźniki ciepła resztkowego

NOWOŚĆ funkcja hob&go!
płynna, sensorowa 10-stopniowa1247zł KUP NAJTANIEJ

-----

Zamów podłączenie tej płyty

Płyta indukcyjna ELECTROLUX LIR60433
7200Wbooster na wszystkich polach, powłoka anti-touch, podłączenie 230V lub 400V, wskaźnik ciepła resztkowego, Blokada ustawień, Przed przypadkowym uruchomieniem, Zabezpieczenie przed dziećmi10-stopniowa1249zł- 1279zł
kup w Media Expert


kup w Media Markt
Płyta indukcyjna Płyta SAMSUNG NZ64H57477K/EO7200tak, jedno na połowie powierzchni płyty, wskaźnik ciepła resztkowegopłynna, 15-stopniowa, na płycie1789 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 816 BA7200tak, duże łączonepłynne (slider) 9-stopniowa, na płycie1299 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna ELECTROLUX EHI 6740 FOK7400tak, duże łączonetak, na płycie1899 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna ELECTROLUX EHH 6340 FXK7400nietak, na płycie1199 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna AMICA PI6501TU7000nietak, na płycie999 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna SAMSUNG CTN464FB017200nietak, 15-stopniowa1569 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna BOSCH PIE 611F17E7200nietak, na płycie1449 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 808 BA/S (400V)7200taktak, na płycie1499 (KUP NAJTANIEJ)
Płyta indukcyjna AMICA PI6512TB7400nietak, na płycie1319 (KUP NAJTANIEJ)

Zachęcamy do nadsyłania opinii o naszym rankingu. Postaramy się wykorzystać je na naszej stronie.

Skąd pomysł na ranking płyt indukcyjnych?

Od momentu powstania tej strony najczęstszym pytaniem pojawiającym się w komentarzach jest prośba o wskazanie najlepszej obecnie na rynku płyty indukcyjnej. W miarę rosnącej popularności naszej witryny, zaczęło brakować nam czasu na odpowiadanie na wszystkie prośby.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, zebraliśmy najlepsze naszym zdaniem urządzenia w tabeli w formie porównania i udostępniliśmy czytającym.

Płyty ujęte w porównaniu niekoniecznie licują z tym, co klienci spotykają w elektromarketach. Wbrew pozorom, najlepsze i najtrwalsze konstrukcje nie zawsze muszą być opatrzone logotypem znanej firmy. Bardzo często zdarza się, że porównując płytę znanej firmy z produktem nieznanym, to właśnie ten drugi wykazuje znacznie lepszy stosunek jakości do ceny.

Objaśnienie rankingu płyt

(*) Pole Anydish (lub podobne zależnie od oznaczenia producenta) to pole automatycznie wykrywające rozmiar pozostawionego na nim naczynia. Pole najczęściej zajmuje więcej niż jedno standardowe pole grzewcze. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie tego pola na obszarze dwóch standardowych pól grzewczych. Korzystając z niego, możemy podgrzewać potrawy zarówno w małych jak i dużych naczyniach o nieregularnych kształtach (np. brytfany).

W jaki sposób tworzymy nasz ranking płyt indukcyjnych?

Tworzone przez nas porównanie kuchenek indukcyjnych ma za zadanie ułatwić naszym czytelnikom wybór najlepszej obecnie na rynku płyty indukcyjnej. Pod uwagę w ocenie płyt bierzemy między innymi:

 • aktualną cenę rynkową w najpopularniejszych sieciach handlowych
 • moc znamionową
 • ilość pól grzewczych i ich funkcjonalność
 • rodzaj sterowania i regulacji mocy danej płyty
 • funkcjonalność płyty oraz jej design
 • łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania

Mimo, iż nasz ranking jest ustandryzowany, zastrzegamy sobie prawo do subiektywnej oceny niektórych rozwiązań zastosowanych w płytach prezentowanych powyżej. Dotyczy to głównie wygody użytkowania oraz designu danego urządzenia.

Najlepsza płyta indukcyjna do Twojego domu.

kuchnia indukcyjna- jak wybrac najlepszaNiezależnie od wyników rankingu, każdy z nas powinien podjąć decyzję o tym, czy dana płyta będzie nadawała się do jego kuchni.

Wbrew pozorom najlepsze płyty indukcyjne to wcale nie te odznaczające się wysoką mocą i ładnym designem, ale takie, na których przyjemnie będzie nam gotować każdego dnia.

Dlatego w rankingu staraliśmy się zwrócić uwagę choćby na wygodę sterowania kuchenką oraz pole grzejne na którym można od święta postawić brytfankę lub duży garnek w których powoli ugotują się nasze ulubione potrawy.

ranking płyt indukcyjnychZachęcamy więc do wyboru własnej, najlepszej kuchenki indukcyjnej mając nadzieję, że powyższe porównanie pomoże Wam w podjęciu trafnej decyzji.

3 komentarze

 1. cezar

  a wiadomo coś o płytach AEG bo podobno są super rozmiar 70cm pytam bo jestem przed zakupem a kompletnie sie nie znam

  Odpowiedz
 2. cezar

  witam
  wiadomo coś o płytach AEG 70cm jestem przed zakupem a kompletnie sie nie znam

  sprzedawca zachwalał ale wiadomo jak to sprzedawca

  Odpowiedz
 3. pablito999

  Witam, potrzebuję zakupić i patrzę na GORENJE
  IT645BCSC – 2 pola Bridge, 400V, zabezpieczenia przed przegrzaniem, wykipirniem, itp. Warto? Czy coś lepszego do 1600zl?

  Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *