Płyty indukcyjne są w ostatnich czasach wybierane przez nas, co raz częściej. Nie ma się, co temu dziwić. Pozwalają nam one na najbardziej oszczędny sposób gotowania, po za tym są niewątpliwie najbezpieczniejsze w zastosowaniu, no i gotuje się na nich niewątpliwie najszybciej.

Jedną z cieszących się na naszym rynku popularnością firmą, która takie płyty posiada w swoim asortymencie jest TEKA. W swojej ofercie posiada sporą ilość, różnego rodzaju płyt, w których każdy z nas jest w stanie znaleźć coś, co go zadowoli i co zapragnie kupić.

Niezależnie, jaki model płyty indukcyjnej firmy TEKA wybierzemy, zawsze będzie on posiadał pewne podstawowe funkcję. I tym sposobem, każda z płyt posiada sterowanie sensorowe. Kolejną funkcją, na jaką możemy liczyć w każdej płycie jest Timer z sygnałem akustycznym. Wszystkie płyty posiadają także funkcję rozpoznawania kształtu naczyń.

Każda z płyt tej marki posiada także wyłącznik bezpieczeństwa. Płyty TEKA posiadają także wiele dodatkowych funkcji, które są już uzależnione od konkretnych modeli. Na pewno, jedną z ciekawszych funkcji jest funkcja szybkiego zagotowania. Posiadają ją przykładowo modele GKST 95 N i4 Select, czy GKST 80 i4 Multi Slider.

Funkcja ta pozwoli nam na znacznie szybsze zagotowanie potrawy, czyli na znaczną oszczędność czasu. Niektóre modele tej firmy, jak na przykład, posiada funkcję utrzymania ciepła. Są osoby, dla których funkcja ta może się okazać bardzo przydatna. Po za tym, płyty grzewcze indukcyjne firmy TEKA posiadają także takie, w nietypowym kształcie, jak na przykład płyta półokrągła, GKST 90 F i14 profi.

Jeśli chcemy urządzić naszą kuchnie w nietypowy sposób, bądź, jeśli nie mamy innej możliwości zmieszczenia w pomieszczeniu płyty z większą ilością stref grzewczych, jest to rozwiązanie właśnie dla nas. Po za tym, firma TEKA oferuje nam płyty wysokiej, jakości, z których będziemy zadowoleni podczas użytkowania. Można ją, więc bez żadnego wątpienia polecić, podczas dokonywania wyboru płyty indukcyjnej swoim klientom.